گردوی من
خانه / محصولات روشنایی / مدیران شهری بخوانند : افزایش توریست با نورپردازی شهری
افزایش توریست با نورپردازی شهری
افزایش توریست با نورپردازی شهری

مدیران شهری بخوانند : افزایش توریست با نورپردازی شهری

Rate this post

افزایش توریست با نورپردازی شهری نیازمند شناخت فاکتورهای اساسی و راهکارهای اصولی در نورپردازی است .دقیقاً یک نورپردازی اصولی می‌تواند علاوه بر امنیت شهری توسعه گردشگری را افزوده و تاثیرات خود را به طور قابل توجهی در جامعه نشان دهد.

آیا می‌دانید از جمله شهرهای توریستی که جاذبه‌های نورپردازی فوق‌العاده‌ای دارند کدام‌ها هستند؟

سه شهر: بانکوک؛ لندن و پاریس در سال ۲۰۱۶ با بیشترین گردشگر خارجی به خاطر نور پردازی‌های فوق العاده و سایر آپشن‌های دیگر میزبان میلیون‌ها گردشگر خارجی بودند. در واقع یک نمونه موفق جهانی هستند.

یک تجربه موفق جهانی جهت تحقق توسعه پایدار؛چرا که بر اساس یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم و با تکیه بر دانش  مسئولان در بخش‌های مختلف گردشگری میراث فرهنگی و غیره اقدامات اجرایی فوق العاده‌ای را دارند که می‌تواند به میزان قابل توجهی در افزایش توریست موثر باشد.

نورپردازی‌های شبانه و تاثیر آن در جذب گردشگر

تاریکی شبانه و استفاده از نورپردازی‌های کاربردی در محیط شبانه می‌تواند تاثیرات بصری و روانی را بر روی فضا و حس گردشگر داشته باشد.

استفاده از فناوری‌های مدرن در طراحی فضای شهری برابر است با جذب گردشگر بیشتر. چرا که هویت شهر با توجه به یک نورپردازی دقیق تمامیت پیدا می‌کند.

از جمله مواردی که باعث افزایش توریست با نورپردازی شهری می‌شود می توان به روشنایی ساختمان‌های بلند نورپردازی پل‌ها؛ استفاده از مبلمان شهری جذاب؛ نورپردازی بخش‌های تاریخی اشاره کرد.

تمامی این بخش‌ها وقتی که یک نورپردازی دقیق و خوب داشته باشند باعث افزایش حس زیبایی و بعضاً شگفتی در گردشگر خواهد شد. در نتیجه منجر به جذب توریست می‌شود.

چرا که فضای شهر را پویاتر و روشن‌تر کرده و در کنار آن احساس امنیت و اطمینان خاطر را در گردشگر ایجاد می‌کند.

لذا تاثیر مثبت نورپردازی بر اقتصاد شهر کاملاً مشهود خواهد بود و در نهایت می تواند منجر به افزایش درآمد صنعت گردشگری و سودآوری از این طریق شود.

نورپردازی‌های شهری فقط نباید منوط به استفاده از چراغ پارکی در محوطه‌های پارک؛ چراغ حبابی یا استفاده از چراغ‌های چمنی محصور به فضاهای چمنی باشد. بلکه با ایجاد یک خلاقیت و استفاده از نورپردازی در خیابان‌ها و به طور کلی تمامی فضاهای عمومی این محیط پویا و امن برای گردشگر و ساکنان شهر جذاب خواهد بود.

تکنیک‌های افزایش توریست با نورپردازی شهری

تکنیک‌های افزایش توریست با نورپردازی شهری
تکنیک‌های افزایش توریست با نورپردازی شهری

طراحی فضاهای سبز

طراحی فضاهای سبز در واقع القا کننده حس آرامش صلح به گردشگر خواهد بود. مثلاً فضای پارکی فضای پیاده روها؛ میدان‌ها همگی می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود که یک محیط دوستانه و دلپذیر را فراهم کند.

در کنار این طراحی فضای سبز یک نورپردازی خوب هم می‌تواند تکمیل کننده تمامی خواسته‌ها و نیازهای گردشگر باشد.

بکارگیری نورپردازی در بخش‌های مختلف

بکارگیری نورپردازی در بخش‌های مختلف
افزایش توریست با نورپردازی شهری

بخش‌های مختلفی که نیاز به استفاده نورپردازی دارد؛ مثل: دکوراسیون‌های داخلی؛ فضاهای باغی؛ ویلایی که مردم بیشتر برای آن ها از چراغ آویز؛ دیوارکوب ؛سرلوله؛ سردری؛ بدون پایه؛ پایه کوتاه ؛پایه بلند حتی در بعضی اوقات پایه‌های سفارشی همه و همه می‌تواند تشکیل دهنده یک نورپردازی متناسب با محیط شما باشد.

طراحی فضای پیاده‌روها

بخش پیاده‌روها بخشی مهم از نظر امنیتی و هم از نظر زیبایی. چون که خواسته و ناخواسته افراد برای رسیدن به جایی و یا برای تردد کردن و گذر وقت حتماً از یک مسیر برای عبور و تردد کمک کند تا شرایط بهتری را تجربه کند.

به کارگیری طراحی‌های هنری

طراحی‌های هنری شامل:

اشکال هندسی؛ حیوانات؛ نمادها؛بکارگیری چراغ حبابی در ابعاد مختلف؛ استفاده از شی‌ها و مجسمه‌های مختلف و حتی نصب اثر هنری در فضای شهری با یک نورپردازی خلاقانه و جذاب همیشه می‌تواند یک برگ برنده باشد.

نورپردازی بناهای باستانی

بناهای باستانی که خواسته و ناخواسته همیشه جذاب هستند و مخصوصاً برای یک عده افراد وقتی که نورپردازی‌های خاص و منحصر به فرد و متناسب با محیط در نظر گرفته می‌شود. این جذابیت چند برابر می‌شود بر اساس این پارامترهای تعیینی می‌تواند جذب توریست را چند برابر کند.

استفاده از تونل‌های نوری

جذابیت تونل نوری که بر هیچکس پوشیده نیست و بلا استثنا یکی از مهمترین تکنیک‌های کاربردی در نورپردازی شهر و نهایتاً منجر به افزایش توریست است.

استفاده از نورپردازی‌های هوشمند

استفاده از تکنیک‌های نورپردازی هوشمند وابسته به همکاری یک تیم متخصص و برخوردار از تکنسین‌های مجرب شامل مهندس برق؛ مهندس الکترونیک؛ مهندس کامپیوتر در کنار طراحان و معماران شهری می‌باشد که معمولاً با ارزیابی شرایط جغرافیایی محیطی شهر اقدام به نیاز سنجی نوع نورپردازی شهر کرده و با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا از مکانیزم‌های کنترل هوشمند برای نورپردازی شهری استفاده می‌کنند.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مهدی رمضانی
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon شماره موبایل: 09129511334
mobile icon شماره موبایل: 09151061334
instagram icon اینستاگرام: elin.light
facebook icon فیس بوک: elin.lighting
twitter icon توئیتر: elin_company
pinterest icon پینترست: elincompany
linkedin icon لینکدین: elinlightcompany
tumblr icon تامبلر: elin-company
email icon پست الکترونیکی: ElinLightingGroup@gmail.com
email icon پست الکترونیکی: info@elinlighting.com
url icon آدرس سایت: www.elinlighting.com

مطلب پیشنهادی

قیمت چراغ محوطه ای

قیمت چراغ محوطه ای